СТОП БУЛІНГ
Пам'ятка для батьків проти булінгу
Пам'ятка для здобувачів освіти проти булінгу
Про створення комісії з розгляду випадків булінгу у ліцеї (наказ директора №228 від 31.08.2023р.)
Заходи ліцею щодо запобігання булінгу у ліцеї на 2023-2024 навчальний рік
Порядок подання та розгляду із дотриманням конфіденційності заяв про випадок булінгу
Порядок реагування на доведені випадки булінгу у ліцеї
#Булінгу_ні❗❗❗❗❗
Кожен прагне, щоб його розуміли 🤔 і любили 😍 таким, як він є! Чиясь "інакшість" не повинна робити цю людину самотньою,😥 а тим більше об'єктом насмішок і цькувань.
#Зупинимо_булінг_разом
✅✅✅Заняття з учнями 4-В «Протидія булінгу в дитячому середовищі» провели інспектори Служби освітньої безпеки.👮👮
Тепер наші четвертокласники знають,
📍як розпізнати булінг;
📍чому не потрібно мовчати про перші прояви булінгу та про те, що ти став його жертвою;
📍наскільки важливою є підтримка однокласників, друзів, вчителів та батьків.💝
☝️Створення безпечного освітнього середовища є пріоритетним завданням для кожного з нас
Протягом перших тижнів навчального року завжди багато уваги ми приділяємо темі згуртованості учнів, налагодженню сприятливої психологічної атмосфери у класах, запобіганню конфліктних ситуацій і булінгу у стосунках між учнями. У вересні і жовтні практичний психолог Істоміна Оксана Юріївна працювала з учнями п'ятих класів: учні уклали правила своїх класів, поділились один з одним власними досягненнями і позитивними враженнями. Також до роботи з учнями були залучені психологи реабілітаційного центру "Джерело", які провели заняття "Мистецтво спілкування" та "З розумінням до кожного", під час яких п'ятикласники розвивали навички спілкування, толерантного ставлення до оточуючих, до себе, до природи
Психолого-педагогічний семінар для вчителів початкових класів
«Поведінка дитини. Чому важливо знати причини?»
На канікулах 2 січня 2020 року у ліцеї пройшов психолого-педагогічний семінар для вчителів початкових класів «Поведінка дитини. Чому важливо знати причини?». Підготувала і провела його практичний психолог ліцею Істоміна Оксана Юріївна.
Поведінка кожної людини має певні наслідки. Якщо ми знаємо причини, або, поведінковою мовою, функцію поведінки дитини, можемо застосувати корекцію найбільш ефективно.
Проблеми в поведінці дитини утруднюють навчальний процес, можуть загрожувати самій дитині або її оточуючим, утруднюють спілкування з дитиною та її інтеграцію в нормативне середовище. Корекція небажаної поведінки – командна робота психолога, батьків, вчителів та однолітків.
Оксана Юріївна окреслила функції поведінки та надала рекомендації щодо застосування корекційних стратегій. Адже відповідно до проблеми існують різні методи корекції поведінки.
Атмосфера семінару була відкритою та щирою. Цьому сприяли цікаві вправи, які застосувала Істоміна О.Ю., «Знайомство», «Запитання-відповідь».
Учителі взяли на озброєння матеріали, які зможуть використати у роботі з батьками та учнями.
Профілактичні заняття "Толерантність. Всі ми різні, але всі ми рівні"
Фахівець відділу соціальної роботи Залізничного району ЛМЦСССДМ, Савіцька Наталія, провела профілактичні заняття "Толерантність. Всі ми різні, але всі ми рівні" для учнів 5-А, 5-Б та 5-В класів. Розмовляли про повагу один до одного та про жорстокість між учнями. Розглянули поняття булінгу та його складових. Учні за допомогою цікавих практичних вправ намагались зрозуміти почуття та потреби інших людей. Наголошували на тому, що бути іншим - це нормально, бо кожна особистість унікальна! Учні активно брали участь у запропонованих вправах та іграх. Вільно висловлювали свою думку та дійшли висновку, що потрібно бути добрішими і толерантнішим по відношенню до інших людей.
Заняття пройшло у позитивній та дружелюбній атмосфері
Просвітницьке заняття "Не ображай мене"
8 грудня соціальний педагог ліцею Славич Н. М. провела просвітницьке заняття з учї захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які потерпіли від жорстших. Заняття пройшло в ігровій формі. Зустріч була цікавою та корисною для дітей
Профілактичні заняття "Що таке булінг?"
2, 6 і 7 грудня в рамках Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства" соціальний педагог ліцею Славич Н. М. провела профілактичні заняття "Що таке булінг?" з учнями 6-А, 6-Б та 6-В класів.
Учасники уроків пригадали значення поняття "булінг" та форми шкільного цькування.
Обговорили шляхи вирішення неприйнятних ситуацій.
Соціальний педагог надала учням рекомендації, які дозволяють запобігти насиллю і цькуванню в учнівському колективі.
Заняття пройшли в позитивній та дружелюбній атмосфері