Інформатика Львівщини - сайт методичної підтримки викладання інформатики у Львівській області
Wordwall - багатофункціональний інструмент для створення як інтерактивних, так і друкованих матеріалів. Сервіс має російськомовну версію. Інтерактивні вправи відтворюються на будь-якому пристрої, що має доступ до інтернету: на комп'ютері, планшеті, телефоні або інтерактивній дошці
Kahoot! - онлайн сервіс для створення інтерактивних завдань. Дозволяє створювати тести, опитування, вікторини. Платформу можна використовувати під час роботи з будь-якими віковими категоріями. Добре підійде як для молодшої школи, так і для дорослих людей.
Repl.it - онлайн-сервіс, що дозволяє виконувати в браузері код 15 мовами програмування, дозволяє користувачам створювати онлайн-проекти та писати код багатьма підтримуваними мовами
Code.org - онлайн-сервіс програмування для дітей
Pilas Bloques - онлайн-сервіс програмування для дітей
ДистОсвіта - дистанційне навчання інформатики. У дистанційних курсах сайту ДистОсвіта ви знайдете все, що потрібно для проведення цікавого, сучасного та ефективного уроку інформатики у школі чи поза її межами! (Авторка матеріалів сайту - Оксана Пасічник, вчителька інформатики ліцею "Сихівський" )
Learningapps.org - онлайновий сервіс, який містить велику бібліотеку інтерактивних вправ і дозволяє створювати нові
Моя інформатика - сайт Інни Тріщук з розробками уроків інформатики для різних класів
Термінологічний словник з інформатики
Все для вчителя інформатики - нормативні документи, програмне забезпечення
Ребус №1- ресурс загадок, ребусів, логічних задач, має генератор ребусів
Нейромережі (для роботи з зображеннями):
#1. Midjourney - одна з найбільш сучасних систем на даний момент, Сервіс генерує чотири варіанти: у кожного можна збільшити дозвіл або попросити нейромережу переробити так само. За допомогою нейромережі вдасться створювати серії зображень у величезній кількості стилів та з різним рівнем деталізації. Також система вміє поєднувати кілька картинок в одну.
#2. Stable Diffusion XL - дозволяє налаштовувати точність відповідності запиту, кількість кроків та інші параметри генерації. Вона здатна створювати на картинках чіткий текст, що вміють далеко ще не всі системи. Для тестування системи можна скористатися платформою DreamStudio, де все працює швидше, але потрібно створити обліковий запис. Можна увійти через обліковий запис Google або Discord. У DreamStudio кожному користувачеві дається обмежена кількість кредитів, які можна витрачати на генерацію. Чим більше картинок і вище роздільна здатність, тим дорожче виходить кожна ітерація.
#3. DALL·E 2 - це нейромережа від компанії OpenAI, яка вміє не тільки створювати картинки за текстовими запитами, але й перетворювати завантажені файли за командами користувача. Система підтримує велику кількість мов, у тому числі й українську. Остання версія моделі – DALL·E 2 – здатна змішувати різні концепції з двох зображень в одному. Тут також є інструменти домальовування та розширення меж композиції. За допомогою вбудованого редактора можна редагувати освітлення, додавати та видаляти об'єкти у кадрі.
#4. Runway - це великий набір творчих інструментів на основі нейромереж, які можна навчати та використовувати для різних цілей, у тому числі й для створення зображень. З допомогою цієї системи можна створювати як реалістичні, так і стилізовані картинки. Сервіс видає хороші результати навіть за короткими запитами. У складі набору є відеоредактор, а також модель нейромережі, здатна створювати ролики за текстовим описом. Runway дозволяє визначати статичні та рухомі об'єкти в кадрі, а потім замінювати або видаляти їх.
#5. Craiyon - е потрібно додатково авторизуватись і копатися в налаштуваннях – після запуску сайту ви одразу можете сформулювати запит англійською мовою та натиснути на кнопку Draw. Результат буде готовий протягом кількох хвилин. Нейромережа генерує за заданим описом відразу дев'ять картинок. Це допомагає вибрати найкращий варіант. Сервіс приваблює користувачів своєю простою і досить високою деталізацією зображень.
#6. Starryai - Ця нейромережа створює зображення на основі текстового опису з додатковими параметрами. Перед стартом генерації можна вибрати стилістику, додати картинку референс, а також вказати кількість варіацій і рівень опрацювання. Крім самого генератора зображень, Starryai є елементом соцмережі. Тут можна подивитися чужі роботи, щоб надихнутися та вивчити найефективніші запити. Для створення зображень використовується система кредитів, які не тільки купуються, а й заробляються. У другому випадку доведеться виконувати завдання на кшталт перегляду реклами
Нейромережі (для роботи з текстами):
Smodin — це багатомовний інструмент для допомоги при написанні на основі ШІ. Він пропонує функції для пошуку та створення тексту. Використовуючи можливості обробки природної мови (NLP) і машинного навчання (ML), ця платформа надає набір інструментів, які допомагають спростити процес написання.
NeuralWriter — найкращий безкоштовний онлайн-інструмент перефразування з перевіркою відмінностей ✎ З нами ви можете легко: переписувати статті та есе, перекладати, генерувати промти та інше.
Нейромережа генерує матеріали для вебсайтів, блогів і створенням контенту. Rytr позиціюється як сервіс для швидкого створення цікавих, актуальних і якісних матеріалів. Сервіс також має вбудовані шаблони та схеми для різних типів контенту. Можна вибрати один із багатьох варіантів відповідно до побажань користувача